Simge Sağın kimdir? Simge Sağın kaç yaşında, hangi takımlı, evli mi?


Simge Sağın kimdir? Simge Sağın kaç yaşında, hangi takımlı, evli mi?


Galatasaray’ın süper yıldızı İcardi ile özdeşleşen Aşkın Olayım şarkısını seslendiren Simge Sağın uzun yıllardır sevilen parçalara imza atmaya devam ediyor. Harbiye konserlerinde sergilediği sahnesiyle müzikseverlerin büyük beğenisini toplayan Simge ilk çıkışını Miş Miş ile yapmıştı. İşte Sağın’ı yakından tanımak isteyenler için hayatı…

SİMGE SAĞIN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, HANGİ TAKIMLI?

8 Ağustos 1981 yılında dünyaya gelen Simge, İstanbul’da doğdu. Lise hayatını tamamladıktan sonra müzik eğitimi almak isteyen şarkıcı İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Konservatuarı’na kaydoldu ve burada Ses Eğitimi bölümüne başladı. Konservatuara girdiği ilk yıl Zeynep Dizdar’a vokallik yapan Simge, 4 yıla yakın bir süre Dizdar ile çalıştıktan sonra Gülşen, Yaşar ve Serdar Ortaç gibi isimlerin vokalistliğini de üstlendi.

İlk albümünü Erdem Kınay ile tanıştıktan sonra 2011 tarihinde yayınladı. Bu albümde yer alan “Vicdanın Affetsin” ve “Misafir” parçaları yıllar sonra da en çok istek alan parçalardan oldu.

2013’te Bip Bip ve 2015’te Miş Miş parçalarına imza atan Simge asıl çıkışını Miş Miş ile yaşadı. 2016’da Yankı ve 2017’de Prens/Prenses şarkısı sanatçının en çok sevilen parçalarından oldu. Daha sonra Ben Bazen ve Üzülmedin Mi parçalarını müzikseverlerin beğenisine sunan Simge bu parçalardan da tam not aldı. Öpücem şarkısı ise Miş Miş’de olduğu gibi müzik listelerinde uzun süre üst sıralardaki yerini aldı. 2019’da Onurr ile seslendirdiği Aşkın Olayım ise parçadan 4 yıl sonra Simge’yi Galatasaraylı taraftarların sevgilisi haline getirdi. Kendisi Beşiktaş taraftarı olsa da Galatasaray’ın en sevdiği isimlerden biri haline geldi. Bekar olan şarkıcı son olarak 2023 yılında Çapkınca isimli parçasını yayınladı.
Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*