Şenol Güneş: Motivasyon seviyemiz kazanmaya yetmedi


Şenol Güneş: Motivasyon seviyemiz kazanmaya yetmedi

Spor Toto Süper Lig’in 23. haftasında deplasmanda Demir Grup Sivasspor’a 1-0 mağlup olan Beşiktaş’ta, teknik direktör Şenol Güneş maçın ardından konuştu.

Demir Grup Sivasspor 1-0 Beşiktaş MAÇ ÖZETİ

Demir Grup Sivasspor 1-0 Beşiktaş MAÇ ÖZETİ

ŞENOL GÜNEŞ’İN AÇIKLAMALARI:

Düşündüğümüzün altında bir konsantrasyonla oynadık. Saha, alan, koşullar, rakibin oyununu biliyorduk. İlk dakikada bir atak yaptık. Sonra oyunu rakibe verdik. Rakibin uzun toplarına karşı uzun topla oynadık. Kısa paslar yapmamız gerekiyordu. Oyun gitgele döndü ve bağlantı koptu. Taç atışından yediğimiz gol, takımı paniğe soktu.

Aynı oyuncularla daha iyi oynayabileceğimizi düşünmemize rağmen gerekli pozisyonları bulamadık. Rakip golden sonra daha disiplinli oynadı. Oyun kontrolü bizdeydi, istediğimiz şutlar, ortalar, baskılar yeterli değildi. Bizi kontrol ederek oynadılar. Rakip bizim hatalarımızdan faydalandı. 0-0’da yaptıkları oyunu, 1-0’da daha iyi yaptılar. Motivasyon seviyemiz, kazanmaya yetmedi.

Oyunun belli bölümlerinde kopmalar var. Rakibin direncini, temposunu düşerek daha tempolu oynamalıydık. Taç atıldığı zaman rakibi kontrol etmek gerekirken gol yedik. Ayağımızdaki topu rakibe verip döndük geriye. Oyunumuz, maçı kazanmaya yetmedi. Rakip de iyi kullandı. Takım oyunu oynadılar. Bizim takım oyunumuzun kopması formatı tamamen kopardı. Yeterli pozisyonumuz yoktu.

SAKATLIKLAR İÇİN AÇIKLAMA

Sakatlıklar, cezalar bunlar doğal. Cenk de olmak üzere sakatlanan tüm oyuncular için üzgünüm. Rachid’i koyalım, koymayalım mı soru işaretleri vardı. Cenk bizim için önemli tabii. Sahadaki tüm oyuncular önemli. İnşallah önemli bir şeyi yoktur.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*