Sami Uğurlu: 17 yaşında iki stoperle oynadık


Sami Uğurlu: 17 yaşında iki stoperle oynadık

Sami Uğurlu yaptığı açıklamada, “Maça ne kadar iyi hazırlandığımızı söylemiştik. İkili Mücadelelerde, yüksek koşu mesafelerinde üstün olacağımızı biliyorduk. İlerleyen dakikalarda maçın bize döneceğini biliyorduk. Beşiktaş takımı çok eksik algısı vardı. Kasımpaşa takımı 11 kişi ile başladı ve 11 kişi ile bitti. Çok fazla konuşulmayacak ama iki tane 17 yaşında 2 stoperle oynadık. Onların devamlı arkasında olmamız lazım. O yaştaki birçok çocuğun stada geldiğinde bile heyecanlanacağı maçta çok istekli ve başarılı oynadılar.” dedi.

Planlarının tuttuğunu söyleyen Uğurlu, “Yaptığımız önde baskıyı iyi çalışmıştık. Bütün planlarımız istediğimiz gibi gelişti. Sonuçta Beşiktaş deplasmanı her zaman zordur. Ghezzal, Rebic gibi oyuncular var yedek kulübesinde. Tüm takımı kutluyorum ama 2 tane 17 yaşındaki oyuncumuz var. Onları ayrıca kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Genç oyunculara da değinen başarılı teknik adam, “Çok fazla konuşulmadı Yasin Özcan ama ilk defa ben oynattım. Yasin oynamayı çok istedi. Taylan da aynı şekilde çok çalışıyor ve geleceği için verdiğimiz süreleri çok iyi değerlendirdi. Amacımız bu oyuncuları milli takıma kazandırmak. Aytaç Kara şu anda ligin en formda orta sahası. Milli takım kadrosunda olmayı çok istiyor ve çok çalışıyor. Bu hedefe ulaşacağını düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Sami Uğurlu ayrıca, “Transfer konusunda Serkan Rençber ciddi bilgi sahibi ve tanımadığı oyuncu yok diyebiliriz. Benim istediğim oyuncuları biliyor ve çalışmalarım devam ediyor. Kadro derinliği açısından transfere ihtiyacımız var.” dedi.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*