Morutan için flaş transfer açıklaması


Morutan için flaş transfer açıklaması

Galatasaray’ın İtalya Serie B Ligi ekibi Pisa’ya kiraladığı Rumen oyuncu Olimpiu Morutan’ın menajeri Victor Becali flaş açıklamalarda bulundu.

Romanya’da yayın yapan Fanatik.ro’ya konuşan Becali, “İtalya Serie B Ligi zor ve karmaşık bir lig ancak Morutan büyük bir sürpriz yaptı. Çok iyi adapte oldu ve iyi bir performans gösterdi. Ayrıca milli takıma da geldi. Aslında takıma bu kadar hızlı adapte olacağını ve bu performansı göstereceğini düşünmemiştim.

85 Milyon Omuz Omuza yaralarını birlikte saracak

85 Milyon Omuz Omuza yaralarını birlikte saracak

“Teklif yok”

İtalya Serie B ligini biliyorsunuz hem zor hem de karmaşık. Taraftarlar ve teknik direktör de Morutan’ın performansından oldukça memnun. Bize şu anda gelen bir teklif yok” dedi.

Satın alma opsiyonu var

Bilindiği üzere, Rumen yıldızının sözleşmesinde 5.5 milyon Euro’ya satın alma maddesi bulunuyor. Pisa kulübünün Serie A’ya yükselmesi durumunda bu opsiyon zorunlu olacak.

150 bin Euro’ya kiralandı

Morutan sezon başında 150 bin Euro kiralama bedeli karşılığında İtalyan kulübüne transfer olmuştu.

Bu sezonki performansı

Bu sezon Pisa ile 24 maça çıkan Rumen yıldız 5 gol ve 7 asist kaydetti. 2021 yazında FCSB’den Galatasaray’a 4.2 milyon Euro karşılığında transfer olan Morutan’ın sözleşmesi 30 Haziran 2026 yılına kadar devam ediyor.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*