Konya’daki bu restoran son zamma inat 140 TL’ye yükselen etliekmeği 60 TL’ye veriyor!


Konya‘da Şafak Caddesi üzerinde hizmet veren Erva Etliekmek ve Izgara, uygun fiyat politikasıyla ilgi görüyor. Yaklaşık 15 yıldır yer aldığı sektörde 4 yıldır da kendi markalarıyla hizmet verdiklerini söyleyen Erva Etliekmek İşletme Sahiplerinden Abdülkadir Özdemir “İlkokulu tamamladıktan sonra ticarete atılmaya karar verdim. Ağabeyim o zamanlar pastanede çalışıyordu. Ben de gıda sektöründe yer almak istedim. Mahallemizdeki etliekmekçide işe başladım. Orada 10 yıl çalıştım. Askerden döndükten ağabeyim Emin Özdemir ile birlikte bu sektörde kendi yerimizi açmaya karar verdik ve Karatay’da ilk dükkanımızı açtık. Orayı 3 sene işlettik. Evimiz Beyhekim’de yer alıyor. Gelip gitmesi zor olduğu için Selçuklu’ya taşındık. 2022 yılının sonunda Erva Etliekmek ve Izgara adıyla Şafak Caddesi üzerinde hizmet vermeye başladık.” ifadelerini kullandı.

abdulkadir-ozdemir-emin-ozdemir.jpg

ETLİEKMEK, BÖREK VE IZGARA ÇEŞİTLERİYLE HİZMET VERİYOR

Onlarca lezzete yer verdiklerini dile getiren Abdülkadir Özdemir, “Bünyemizde etliekmek, börek, bıçak arası gibi taş fırında yapılan börek çeşitleri ile ızgaralar bulunuyor. Izgara çeşitleri olarak ise; Köfte, Adana kebabı, Urfa kebabı, tavuk şiş, kuzu ciğer, kanat gibi çeşitler bulunuyor. Tüm ürünlerimizi özenle hazırlıyoruz. Örneğin Adana kebabımız satırlanmış kıyma, kapya biberi ve tuzdan oluşuyor. Başka herhangi bir baharat kullanmıyoruz. On numara da lezzeti oluyor. Yine beytimiz meşhur. Adana’yı dürüm şeklinde yapıp üzerine kaşar ve tereyağı döküp kesiyoruz. Yanında da yoğurdu bulunuyor. İskendere benzese de farklı ve muhteşem bir lezzet oluşuyor. Ayrıca hafta sonları da sabah 9.00 ile öğle 12.00 saatleri arasında Konya‘mıza özgü olan yağ somunu çıkarıyoruz.” dedi.

erva-etliekmek-8.jpg

ENFLASYONA İNAT FİYATLARI DİBE ÇEKTİLER

Makul fiyatlara satış yaptıklarını kaydeden Abdülkadir Özdemir, “Enflasyonda yaşanan dalgalanmalardan kaynaklı insanların alım gücü de azaldı. Bu doğrultuda biz de herkes yesin diye meşhur etliekmeğimizi uygun fiyata vermeye karar verdik. Kısa süre önce hem etliekmeğe hem de hamuruna yine zam geldi. Bizler zaten liste fiyatında vermiyorduk, üstüne bir kez daha indirime gittik. Amacımız Konya, kendi lezzeti olan etliekmeği yemekte güçlük çekmesin. Varsın az kazanalım ama sürümden kazanalım. Şu anda liste fiyatı 140 TL olan etliekmeği hem gel al serviste hem de masa müşterilerimize 60 TL’den sunuyoruz. Listede lahmacun fiyatı 60 TL ama onu da 35 TL’den halkımıza sunuyoruz.” şeklinde konuştu.

erva-etliekmek-10.jpg

‘FİYATIMIZ DÜŞÜK AMA KALİTEMİZ YÜKSEK’

Kaliteden taviz vermediklerini de belirten Abdülkadir Özdemir, “Uygun fiyata versek de kalitemizden asla ödün vermiyoruz. Yine etimizi helal sertifikalı, düzenli aldığımız kasabımızdan faturalı şekilde alıyoruz. Aynı gramajda et ve sebzeyi içine koyuyoruz. Uygun fiyata verdiğimiz için insanların içine herhangi bir şüphe düşmesin. Kendi yemediğimiz ürünü başkasına sunmayız. Müşterilerimiz gelsinler kendileri görsünler istiyoruz. Daha önce de belirttiğim gibi tek amacımız herkes yesin diye kârımızı oldukça düşürüp sürümden kazanıyoruz. Tüm ürünlerimizin yanında salatadan yeşilliğe çeşit çeşit mezelerimizi de ikram ediyoruz.” dedi.

erva-etliekmek-5.jpg

ÖĞRENCİ DOSTU MARKA

Öğrencilerin yoğun bulunduğu bir bölgede olduklarını ve onları kendi evlerindeymiş gibi hissettirmek için çalıştıklarını söyleyen Abdülkadir Özdemir, “Selçuk Üniversitesi’ne yakın olduğumuz için çevremizdeki evlerde ve yurtlarda kalan çok sayıda öğrenci bulunuyor. Onların masraflarının fazla olduğunu da biliyoruz. Bunlar kendi evi gibi gelsinler gitsinler uygun fiyata da Konya’mızın lezzetinden yararlansınlar istiyoruz. Yorumlarımız da gayet güzel. Hatta bazen yoldan şehirlerarası otobüsler yemek için durduklarında hesapta yanlışlık olduğunu düşünüyorlar. Eksik para aldınız diyorlar. Bizler sadece etliekmeği değil tüm ürünlerimizi uygun fiyata veriyoruz. Hem lezzetimizle, hem de fiyatlarımızla herkesi memnun etmeye çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

erva-etliekmek-6-yeni.jpg

‘DAHA İYİ HİZMET İÇİN İŞİMİZİN BAŞINDAYIZ’

Şubeleşmek gibi bir planları olmadığını, daha iyi hizmet için işin başında durduklarını dile getiren Abdülkadir Özdemir, “İleriye dönük hedefimiz kendimizi daha da geliştirerek yine uygun fiyata kaliteli hizmet sunmak. Ağabeyimle birlikte çalışıyoruz. Şube açma düşüncemiz yok. Orada personelin yapacağı hata bizleri de etkiler. Bu sebeple işimizin başındayız. Sorumluluk da kendimize ait. Yoğun günlerimizde yardımcı arkadaşlarımız geliyor. Bunun dışında işimizin başında olmayı tercih ediyoruz.” diyerek sözlerini noktaladı.

HÜSEYİN KOYUNCUOĞLU / YENİ HABER

Konya’da güncel fiyatlar

etliekmek-guncel-fiyati.jpg

erva-etliekmek-1.jpg

erva-etliekmek-3.jpg

erva-etliekmek-2.jpgSource link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*