Kelime Oyununun hafta finalinde büyük heyecan!


Kelime Oyunu’nun hafta finalinde büyük heyecan!

Okan Bey, Aslı Hanım, Eren Bey ve Cansu Hanım’ın mücadele ettiği Kelime Oyunu’nun hafta finalinde oldukça heyecanlı ve eğlenceli anlar yaşandı. Oldukça çekişmeli geçen bölüme Aslı Hanım ve Eren Bey’in performansı damga vururken, finalde ipi göğüsleyen Eren Bey oldu…

Türk Dil Kurumu’nun ’Türkçe’nin doğru kullanımı ve Türkçe’ye yaptığı katkılar’’ nedeniyle ödüllendirdiği Kelime Oyunu’nda bir hafta daha geride kaldı. Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günü gösterdikleri performanslarla en yüksek puanı alan yarışmacılar, Cuma günü hafta finalinde stüdyoda yeniden bir araya geldi.

Heyecan dolu hafta finalinde ikinci sırada yarışan Aslı Hanım 9000 puan alarak kendinden sonraki yarışmacıları strese soktu. Ancak Üçüncü sırada yarışan Eren Bey, soğuk kanlılıkla yanıtladığı sorularla ilk 10 harfli sorusunun ardından 8200 puan elde etti.

“Birçok aracın karıştığı trafik kazaları için kullanılan bir söz” sorusuna hiç hafr almadan “Zincirleme” doğru yanıtını veren Eren Bey yarışmayı 9200 puanla tamamladı.

Gösterdiği performansla büyük alkış alan Eren Bey, hafta finalinin kazananı olurken, ay finaline katılmaya da hak kazandı.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*