Filiz Akgün açıklamalarıyla dikkat çekti


Filiz Akgün açıklamalarıyla dikkat çekti

İbrahim Erkal’ın anısına düzenlenen ‘Hürmet’ konseri, Erkal’ın eşi Filiz Akgün’ün ev sahipliğinde yapıldı. Kültür Bakanlığı ve Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’nün organize ettiği gecede ayrıca Erkal için üzerine iki yıldır çalışılarak yapılan ‘Saygı’ albümü de tanıtıldı.

Aralarında Alişan, Aydilge, Ceylan, Doğuş, Eda Baba, Elif Kaya, Güliz Ayla, Gökhan Tepe, Kafadar, Resul Dindar, Sinan Akçıl&Enes Yolcu, Sufle ve Zehra’nın yer aldığı isimler, ‘Hürmet’ albümü için stüdyoya girerek, Erkal’ın unutulmaz eserlerini yeniden seslendirdi. Albümde yer alan şarkıcıların sahneye çıktığı konsere, ünlü sanatçı Erkal’ın sevenleri yoğun ilgi gösterdi.

 

Akgün, 2017 yılında beyin kanaması geçirerek hayatını kaybeden eşi Erkal’ın filmini yapmak için yapımcıların kapısını çaldığını ancak çok fazla kurgu olduğu için bu projeleri kabul etmediğini söyledi. Akgün, “Film projeleri geldi ama kurgu çok olduğu için istemedik. Çünkü benim çocuklarım var, babasını hiç tanımayan bir kızım var. Tabii ki kurgu yapılır ama bu kurgu abartılmamalı, hayatın dışına gerçeğin dışına çıkarsa olmaz. Bana teklif olarak projeden bahsedildi ama kurgusundan çok hoşlanmadığım için istemedim. Kurguda çünkü farklı şeyler yapılıyor, olmayan şeyleri oldu diye göstermek istediler. Ben çocuklarımın da böyle bilmelerini falan istemem. İbrahim’in çok böyle bir ajitasyon bir hayatı yoktu memur bir ailenin çocuğu. İleride güzel projeler gelirlerse neden olmasın. Zaten onun da bir filmi olsun isteriz. İbrahim çok anlamlı eserler bırakmış bir isim, ‘canısı’ dedi, ‘canısı’ diye bir kelime yoktu, sonra dillerden düşmedi. O yüzden onun her türlü anılması gerekir” diye konuştu.

 

Akgün, yapılan albümle ilgili olarak düşüncelerini şöyle aktardı: “Bizim için onur verici bir durum, her şeyden önce bu kadar seveninin olması beni mutlu ediyor. Böyle güzel isimlerin unutulmaması gerekiyor bunun için de her türlü çabayı gösteriyorum. İskender abi düşündü bu projeyi ‘İbrahim’e yakışır olsun adı da Hürmet olsun, ona hürmet edelim’ dedik. İbrahim’e yaptığı babalığı bize de gösterdi her zaman. Şu anda albümde olan isimlerin çoğu İbrahim’i tanımıyor, olması gerekenler bence bu albümde toplandı. Hepsinin tarzına ayrı yakıştı şarkılar. Bu albümün devamı da gelecek diğer sanatçılar da katılacak.”Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*